Open/Close Menu Bursa Burun Estetiği İle Güzelliğinize Uzman Doknuşu
en iyi burun estetiği

İyi Bir Burun Estetiği Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler

burun estetiği bursaVücudumuza bazı oranlar vardır. Bu oranlar bizim dengede görünmemizi sağlar. Burnumuza bir müdahale yaptırmadan önce bu oranların en iyi burun estetiği doktoru tarafından incelenmesi gerekir.

Burnunuz ne kadar uzun veya kısa olmalı?

Alt kısımda burun-üst dudak mesafesinin, alt dudak çene ucu mesafesine oranı 1/3 olmalıdır. Yine altın oranlara göre alt dudak-çene ucu mesafesi bize burun sırtında olması gereken uzunluğu verir.

Burnunuzun projeksiyonu neye göre belirlenmelidir?

İdeal uzunluk saptandıktan sonra yine altın oranlara göre ideal projeksiyon bu uzunluğun 2/3’ü kadar olmalıdır.

Burun sırtı nasıl ve ne kadar geniş olmalı?

Burun ucunun karşıdan eşit açılardan yansıyan iki ışık kaynağı altında değerlendirilmesi burunda anatomik hatlarında gözle görülür hale gelmesine yardımcı olur. Burun sırtında kemik ve kıkırdakların dirsek yaptıkları noktalar ve burun ucunun en çıkıntılı kısmı ışığı yansıtarak burun sırtının estetik çizgilerini oluştururlar. Burun Estetiği Ameliyatının yeni estetik teknikleriyle bu çizgilerin silinmeden düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Çizgilerin silinmesi ise önden bakışta burun ameliyat olmuş görüntüsünü oluşturan hatalardan biridir.

Burun ucunun kalkıklığı nasıl olmalıdır?bursa burun estetigi

Yandan bakışta burun sırtının düz veya çok hafif kavisli olduğu bir burunda burun ucunun çok hafif bir yükseklikle kendini belli etmesi güzel ve doğal bir görünüm sağlar. Burun ile üst dudak arasındaki açının bayanlarda 105, erkeklerde 90 derece olması, burnun alt kısmı ile burun ucu arasındaki açının da 45 derece olması istenen durumdur.

Bu oranların dikkate alınmaması ameliyat sonrasında doğal olmayan görüntüler ortaya çıkaracaktır.  Burun ameliyatının bu oranları bilen en iyi burun estetiği doktoru tarafından yapılması önemlidir.

 

İletişim & Whatsapp        +90 530 353 66 86