Open/Close Menu Bursa Burun Estetiği İle Güzelliğinize Uzman Doknuşu
ultrasonik rinoplasti

‘Ultrasonik (Piezo) Kemik Şekillendirme ile Minimal Morluk ve Şişlik’

  • ABD’de güvenle uygulanan ve burun kemiğinde bulunan yumuşak dokuya zarar vermeyen Ultrasonik (Piezo) Kemik Şekillendirme yöntemini Bursa’da ilk kez ve tek olarak uygulamaya koyan Operatör Doktor Önder Akdeniz, bu yöntemin burun estetik operasyonu geçiren hastaları, operasyon sonrası morluk ve şişliklerden kurtaracağını belirtti.

Bursa Burun estetiği alanında tıpta gelişmeler son sürat devam ediyor. Tüm bu gelişmeleri yakinen takip ederek, hastalarını hem operasyonda hem de operasyon sonrasında daha fazla mutlu etmeyi amaçlayan ve Bursa’da ilkleri tedavilerinde uygulayan Operatör Doktor Önder Akdeniz, son zamanlarda ismi çokça duyulan Ultrasonik (Piezo) Kemik Şekillendirme yöntemi ile ilgili konuştu. Akdeniz yöntemle ilgili şu şekilde bilgi verdi: “Ultrasonik (Piezo) Kemik Şekillendirme yöntemi, son zamanlarda hastalarımızın merak edip bize danıştığı bir yöntem olmaya başladı. Bu konuda bilgilendirme yapmak hastalarımız için oldukça faydalı olacağını düşünmekteyim. Şu anda birçok yerde kullanılan mevcut yöntem, burun kemiğinin kesilmesi ile yapılıyor ve kemiklerin şekillendirilmesi cerrahları zorluyor. Kemiğin keski veya çekiç ile kesilmesiyle ameliyattan sonra hastanın yüzünde morluk ve şişlikler oluyor. Nedeni de kesilme sırasında bu bölgedeki damarların zedelenmesi ve doku içi kanamalar olarak biliniyor. Darbenin etkisiyle baş bölgesi çok etkileniyor ve kemiğin iç bölgesindeki damarlar kesilip kanamaya neden oluyor.”

Kemik Ses İle Kesiliyor

Operatör Doktor Önder Akdeniz sözlerine şu şekilde devam etti: “Ultrasonik Rinoplasti, dünyada yeni kullanılan ve az kişinin bildiği bir yöntem ve güvenle ABD’de uygulanıyor. Bu yöntem, beyin cerrahisi için geliştirilen ‘Piezo Cerrahi’den yola çıkılarak geliştirilmiş. Beyin cerrahisinde kullanılmasının nedeni, kullanılan ses dalgaları beyin zarına, dokusuna ya da damara geldiğinde zarar vermemesi olarak bildiriliyor. Kemik şekillendirmesi, milimetrik olarak ölçülebildiği için hem sonuçlar daha öngörülü oluyor hem de hasta tatmini artıyor. Burun kemiğinde de yumuşak dokuya zarar vermeden kemiği ses ile kesiyor. Böylece kemik üzerinde bulunan damar yapıları, kemiğe bitişik kıkırdak dokular ve cilt ultrasonik bıçaklardan zarar görmüyor. Morluk ve şişlikler neredeyse yaşanmadığı gibi, kesiler kontrollü olduğu için hatlar kalemle çizilmiş gibi düzgün oluyor. Kemikler düz hatlarda ve istenen açılarda kesiliyor, burun yanlarındaki kemikler daha iyi inceltilebiliyor. Hasta, kontrol dışı burun kemiklerinin kırılması tamamen önlendiği için kötü görünüm yaratabilecek bozukluklardan kolaylıkla kurtuluyor.”

 

*ultrasonik ses dalgaları ile kemik yeniden şekillendirilir.

*kesmek yerine şekillendirmek.

*kullanılan alet ucu kalem şeklinde.

İletişim & Whatsapp        +90 530 353 66 86