Open/Close Menu Bursa Burun Estetiği İle Güzelliğinize Uzman Doknuşu
bursa burun estetiği

Türkiye’de burun estetiği operasyonları gün geçtikçe daha da başvurulan bir yöntem olmaya başladı. Konuyla ilgili konuşan Operatör Doktor Önder Akdeniz ise bursa burun estetiği konusunda sağlık hususuna vurgu yaptı. Akdeniz, “Sağlık olmadan güzellik bir anlam ifade etmez” dedi.

Estetik operasyonlar dünyanın birçok ülkesinde artık cinsiyet, yaş ve statü dinlemeden herkes tarafından tercih ediliyor.   Türkiye’de de durum farklı değil. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’de en çok bursa  burun estetiği tercih ediliyor. Bunun nedenlerinin arasında ırksal özelliklerimiz dolayısıyla biçimsel problemler ve kıkırdak eğriliklerine bağlı burun tıkanıklığı problemleri bulunuyor.

 

Bursa Burun Estetiğinde Yaş Skalası Oldukça Renkli

 

Türkiye’de estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin profili ise oldukça renkli.  Estetik operasyon yaptıranların oranı kadınlarda en fazla olsa da erkeklerde de durum çok farklı değil. Yaş skalası ise 18’den başlayarak orta yaşın son dönemlerine kadar ilerleyebiliyor. Bursa Burun estetiği operasyonlarına başvuranlar ilk önce estetik, daha sonra ise maddi kaygı taşıyor. Bir diğer kaygı ise, ameliyat sonrası iyileşme süreci ve sonuçtan memnuniyetsiz olma durumunda uygulanabilecek tedavi konusunda oluyor.

 

‘İyileşme Süreci de Maddi Karşılığı da Kişiden Kişiye Değişir’

 

Burun estetiği dalında uzman Operatör Doktor Önder Akdeniz, hem estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin merak ettiklerine yanıt verdi hem de estetikte sağlık konusunda vurguda bulundu. Doktor Akdeniz, Bursa burun estetiği konusunda şu açıklamalarda bulundu: “Hastalarımız, operasyon öncesinde ilk önce maddi karşılığını soruyor. Bu kişiden kişiye değişken bir husus. Kişinin tenine, burun yapısına, yüz yapısına gibi birçok etmene bağlı. İyileşme süreci de kişiye bağlı olmakla birlikte operasyonun başarısıyla da doğrudan ilgili. Bunun yanı sıra, Bursa burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyen hastaların ilk kaygısı estetik görünüm oluyor. Tabii ki onları çok iyi anlıyoruz; ancak bizim için estetik görüntüden önce sağlıklı bir burun ortaya çıkarmak önemli. Sağlıklı burundan kastımız, iyi nefes alan, nefes alırken rahatsızlık vermeyen ve herhangi ek bir sağlık problemi yaşatmayan bir burundan bahsediyoruz.”

 

‘Bursa Burun Estetiğinde, Sağlıklı Nefes Hedef Olmalı’

 

Akdeniz, “Burun estetiğinde ana prensip burnun doğal dış görünüşü yanında yüzün diğer komponentleri ile dengeli (Göz, alın, kaş, çene, dudak) ve aynı zamanda nefes alma problemini de giderilmesi şeklinde olmalıdır. Estetik açıdan güzel bir burunla birlikte sağlıklı nefes alması da hedeflenmelidir. Yaptığımız operasyonlarda buruna estetik görüntü katarken burun içinde solunum sıkıntısına neden olan kemik, kıkırdak eğriliği, burun eti gibi problemleri de çözerek estetik ve fonksiyonel açıdan birbirini tamamlayan burun hedeflenmelidir” dedi.

 

‘Burun Estetiğinde, Sağlık Olmadan Güzellik Anlam İfade Etmiyor’

 

Akdeniz, estetik kaygıdan önce sağlık kaygısı olmasının öncelik olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Tabii ki hastalarımızın çoğu estetik kaygıları nedeniyle bizlere başvuruyor. Hastalarımızın bu konudaki kaygılarını elbet ki anlıyor, onlara kendilerini mutlu hissedeceği bir görünüş vermek için çabalıyoruz. Ancak, biz doktorların önceliği sağlıklı bir burun garantisi verebilmek. Bu yüzden, hastalarımızın da önceliğinin sağlık olmasını temenni ediyoruz. Unutmayalım ki, güzellik sağlık olmadığı sürece hiçbir anlam ifade etmiyor.”

İletişim & Whatsapp        +90 530 353 66 86